Ћирилица   /   Latinica   /   English
   
FENIX ART
Кинематографија
Републике Српске
Фотографија
Републике Српске
Стрип сцена
Републике Српске
Из свијета филма





Вијести

“Аниматека 2009”
2009-12-06

Од 7. до 13. децембра, Љубљана је регионална престоница анимираног филма. Међународни фестивал “Аниматека 2009” окупиће најзначајније анимторе, а што се тиче програма биће за сваког по нешто.

Програм “Аниматеке” приказан је до сада два пута и у Бањалуци, а сви они који воле анимацију сигурно ће и у будућности имати прилику  да у највећем граду Српске виде најбоље филмове са “Аниматеке”.

Program Festivala/Festival Timetable
Kinodvor, Ljubljana

Nedelja / Sunday, December 6
15:00 Slon: Animacija za djecu / The Elephant: Animations by Children
17:00 Porodični slon I / The Family Elephant I:  / Niko - Lentäjän poika / Niko & The Way to the Stars
Ponedeljak / Monday, December 7
10:00 Slon tematski program: / The Elephant Thematic Programme: “My Body and Me(dia)”
16:00 Najbolji filmovi Međunarodnog festivala animiranog filma Štutgart I / Best of Stuttgart International Festival of Animated Film I
19:00 Otvaranje Festivala / Festival Opening
21:00 Otvaranje izložbe Matija Hagelberga / Matti Hagelberg Exhibition Opening
22:00 Premijera  / Opening Night Premiere: Sita pjeva bluz / Sita Sings the Blues
Utorak/Wednesday, December 8
10:00 Slon takmičarski program I / The Elephant in Competition I: Program kratkih animiranih filmova za djecu od 4. do 7. godina/ Animated Shorts Programme for Children Aged 4 to 7
11:00 Radni doručak / Working Breakfast: Animirani film u Finskoj / Animation in Finnland
14:00 Stop-motion retrospektiva I / Stop Motion Retrospective I: Prava mojstra / Aja meistrid / Kings of the Time
16:00 Najbolji filmi Međunarodog festivala animiranog filma ŠtutgartII / Best of Stuttgart International Festival of Animated Film II
18:00 Program žirija / Jury Programme: Retrospektiva Katarine Lilkvist / Katariina Lillqvist Retrospective
20:00 Takmičarski program I / Competition Programme I
22:00 Repriza/ Reprise: Sita pjeva blues / Sita Sings the Blues
Sreda / Wednesday, December 9
10:00 Slon Takmičarski program II / The Elephant in Competiton II: Program kratkih animiranih filmova za djecu od 7. do 10. godina / Animated Shorts Programme for Children Aged 7 to 10
11:00 Radni doručak / Working Breakfast: Regionalni festival/ Regional Festival
12:30 Susret sa filmadžijama / Meet the Filmmakers
14:00 Premijera / Premiere: $9.99
16:00 Fokus na Finsku II / Focus on Finland II
18:00 Žiri se predstavlja / Jury Programme: Retrospektiva Ane Solanas  / Anna Solanas Retrospective and Selection
20:00 Takmičarski program II / Competition Programme II
22:00 Best of the Rest I
22:00 Audio-vizuelni koncert: Aimirana Katalena / Audiovisual concert: Animirana Katalena / Katalena Animated
Četvrtak / Thursday, December 10
10:00 Slon Takmičarski program III / The Elephant in Competition III: Program kratkih animiranih filmova za djecu od 10. do 14. godina / Animated Shorts Programme for Children Aged 10 to 14
11:00 Radni doručak / Working Breakfast: Evropske šole / European Schools - MOME Budapest
12:30 Susret s filmadžijama/ Meet the Filmmakers
14:00 Evropska studentska panorama / European Student Panorama
16:00 Fokus na Finsku III / Focus on Finland III
18:00 Žiri se predstavlja / Jury Programme: Ron Dyens: Sacrebleu Production
20:00 Takmičarski program III / Competition Programme III
22:00 Stop-motion retrospektiva III / Stop Motion Retrospective III
Petak / Friday, December 11
10:00 Slon Takmičarski program IV / The Elephant in Competition IV: Program kratkih animiranih filmova za mlade od 14. godina / Animated Shorts Programme for Youth Over 14
11:00 Radni doručak / Working Breakfast: Matti Hagelberg o stripu / on comic
12:30 Susret s filmadžijama / Meet the Filmmakers
14:00 Stop-motion retrospektiva IV / Stop Motion Retrospective IV
16:00 Fokus na Finsku IV / Focus on Finland IV
18:00 Žiri se predstavlja / Jury Programme: Retrospektiva Raimunda Krummeja / Raimund Krumme Retrospective
20:00 Takmičarski program IV / Competition Programme IV
22:00 Premijera / Premiere: Životijska kriza / La crisis carnívora / Animal Crisis
Subota / Saturday, December 12
11:00 Porodični Slon III / The Family Elephant III: Izbor animiranih filmova za roditelje i djecu od 6. godina / Selection of Animated Films for Parents and Children Age 6 and over
12:30 Susret s filmadžijama / Meet the Filmmakers
14:00 Panorama Istočne i Srednje Evrope / East and Central European Panorama
16:00 Fokus na Finsku V / Focus on Finland V
18:00 Stop-motion retrospektiva V / Stop Motion Retrospective V
20:00  Best of the Rest II
21:30 Ceremonija zatvaranja Festivala/ Closing Awards Ceremony + audio-vizuelni koncert / audiovisual concert Deceiving Light
22:00 Repriza / Reprise: $9.99
24:00 Repriza / Reprise: Životinjska kriza / La crisis carnívora / Animal Crisis
Nedelja / Sunday, December 13
10:00 Repriza / Reprise: Jelenček Niko / Niko - Lentäjän poika / Niko & The Way to the Stars
14:00 Porodični slon IV / The Family Elephant IV: Izbor animiranih filmova za roditelja i djecu od 6. godina / The Family Elephant II: Selection of Animated Films for Parents and Children Age 6 and over
16:00 Repriza / Reprise: Evropska studentska panorama / European Student Panorama
18:00 Repriza / Reprise: Best of the Rest I
20:00 Nagrađeni filmovi Animateke 2009 / Animateka 2009 Awarded Films
22:00 Repriza / Reprise: Best of the Rest II
Ponedeljak / Monday, December 14
21:00 Repriza / Reprise: $9.99
Utorak / Tuesday, December 15
17:00 Repriza / Reprise: Sita pjeva blues / Sita Sings the Blues
Dvorana Slovenačke kinoteke / Slovenian Cinematheque
Ponedeljak / Monday, December 7
18:00 porodični Slon II / The Family Elephant II: Carev slavuj / Císařův slavík / The Emperor's Nightingale>
20:00 Stop-motion retrospektiva VI / Stop Motion Retrospective VI
Utorak / Tuesday, Decembar 8
18:00 Stop-motion retrospektiva II / Stop Motion Retrospective II
20:00 Fokus na Finsku I / Focus on Finland I
Srijeda / Wednesday, December 9
18:00 Repriza / Reprise: Carev slavuj / Císařův slavík / The Emperor's Nightingale
20:00 Stop-motion retrospektiva VII / Stop Motion Retrospective VII
Petak / Friday, December 11
18:00 Repriza / Reprise: Carev slavuj / Císařův slavík / The Emperor's Nightingale
20:00 Repriza / Reprise: Stop-motion retrospektiva I / Stop Motion Retrospective I: Aja meistrid / Kings of the Time
Subota / Saturday, December 12
18:00 Repriza / Reprise: Fokus na Finsku I / Focus on Finland I
20:00 Repriza / Reprise: Stop-motion retrospektiva II / Stop Motion Retrospective II
 









Архив
Штампај Пошаљи пријатељу Назад
ГАЛЕРИЈА | ВИДЕО | ЛИНКОВИКОМЕНТАРИ | КОНТАКТ  
Дизајн и CMS: BTGport.net

Феникс © сва права задржана